Domov Sociálnych služieb v Giraltovciach
Hlavná stránka
Fotogaléria
Darcovia
Poskytovanie informácií
Kontakt
Úradná tabuľa
OZ SKOROCEL
Otvorenie keramickej dielne
Privítanie jesene
Športová olympiáda PSK 2017
Svetadiel Fantázia
Krst Miss Lary
Vítanie jesene v Lubzine
Športová olympiáda PSK
Príbeh Lietajúci Cyprián
Poslanie opatrovať 2015
Stretnutie rodičov
Medzinárodná vedecká konferencia, 11.-12.3.2015
Benefičný koncert
Srdečne blahoželáme!
Zemplínska Šírava
Športový deň
Dar - invalidné vozíky
Medzinárodné plavecké preteky
Stetnutie s rodičmi, 1.6.2014
Tvorivá dielňa
DJZ
Beseda so spisovateľkou
Karneval, 25.2.2014
Farmári na návšteve
Oslava 40. narodenín
Krst, prvé sväté prijímanie a birmovanie
Integrácia 2013
Snoezelen day
Práca s drôtom
Zemplínske múzeum
Záchranári deťom 2013
December 2012 v DSS
Rozvíjanie duchovných hodnôt
Prvýkrát v posilňovni
Oslava 50. výročia založenia DSS
Púť na Levočskú horu
Puzzle naozaj potešilo
Boli sme v Steel Aréne ...
Fintice
Zriaďovateľ: Prešovský samosprávny kraj
Beseda so spisovateľkou

         Domov sociálnych služieb v Giraltovciach v spolupráci so Spojenou školou v Giraltovciach pri príležitosti mesiaca knihy zorganizoval stretnutie s Magdalénou Pavlišínovou, autorkou peknej rozprávkovej dvojknihy Modrý vlk a Zo zelenej lúky. Keďže pani Pavlišínová je rodáčkou z Giraltoviec, zdalo sa nám prirodzené na besedu pozvať práve ju.


Beseda sa konala 12. marca v zasadačke domova sociálnych služieb. O kultúrny program sa postarali žiaci zo spojenej školy. Prijímatelia sociálnej služby prečítali ukážky z rozprávok, nasledovala beseda o tvorbe knihy a autogramiáda. Beseda bola spojená s prezentáciou výtvarného umenia prostredníctvom výtvarných prác žiakov a prijímateľov.


Vďaka vynikajúcej pripravenosti beseda sa stala živým a neformálnym rozhovorom žiakov a prijímateľov so spisovateľkou. Dôkladne poznali jednotlivé rozprávky, skamarátili sa so všetkými postavičkami z ríše zvierat a rastlín, ktoré sú hlavní hrdinovia jej príbehov a tak otázkam nebolo konca. Pýtali sa na všetko, čo sa týkalo napísania tejto knihy, zvlášť ich zaujímalo, čo je v nej skutočné a kde autorka popustila uzdu svojej fantázie. Dozvedeli sme sa, že skoro každý jeden príbeh mal reálny základ, ktorý autorka buď sama zažila alebo to prežil niekto z jej blízkych príbuzných a ona ho potom rozpracovala podľa vlastných predstáv. Každá jedna rozprávka skrýva v sebe i výchovné poučenie. Námetov k rozhovorom bolo naozaj veľa ... A na záver nechýbalo milé prekvapenie v podobe perníkových medailí.


„To, že som vydala knihu, je pre mňa splnenie dávneho sna, za ktorý ďakujem svojej rodine a najmä svojmu manželovi. Ak by ma on do toho nebol dotlačil, nič by nebolo. Ešte mám tých rozprávok v hlave a už aj v počítači veľmi veľa, verím teda, že kým žijem, určite ešte niečo vyjde. A po dnešnom stretnutí rozmýšľam, že ďalšie rozprávky by mohli byť ilustrované detskými kresbičkami Vašich žiakov a prijímateľov sociálnej služby,“ dodala spisovateľka.


Zároveň touto cestou by sme sa chceli Magdaléne Pavlišínovej úprimne poďakovať za krásne chvíle strávené s ňou, za vytvorenie príjemnej atmosféry na besede, za zaujímavé rozprávanie a v spisovateľskej činnosti jej želáme do ďalších rokov mnoho tvorivých síl a úspechov. (zju)

<< Všetky kategóie
8 spolu položiek
Hlavná stránka
Fotogaléria
Darcovia
Poskytovanie informácií
Kontakt
Úradná tabuľa
OZ SKOROCEL