Domov Sociálnych služieb v Giraltovciach
Hlavná stránka
Fotogaléria
Darcovia
Poskytovanie informácií
Kontakt
Úradná tabuľa
Ochrana osobných údajov
OZ SKOROCEL
Otvorenie keramickej dielne
Privítanie jesene
Športová olympiáda PSK 2017
Svetadiel Fantázia
Krst Miss Lary
Vítanie jesene v Lubzine
Športová olympiáda PSK
Príbeh Lietajúci Cyprián
Poslanie opatrovať 2015
Stretnutie rodičov
Medzinárodná vedecká konferencia, 11.-12.3.2015
Benefičný koncert
Srdečne blahoželáme!
Zemplínska Šírava
Športový deň
Dar - invalidné vozíky
Medzinárodné plavecké preteky
Stetnutie s rodičmi, 1.6.2014
Tvorivá dielňa
DJZ
Beseda so spisovateľkou
Karneval, 25.2.2014
Farmári na návšteve
Oslava 40. narodenín
Krst, prvé sväté prijímanie a birmovanie
Integrácia 2013
Snoezelen day
Práca s drôtom
Zemplínske múzeum
Záchranári deťom 2013
December 2012 v DSS
Rozvíjanie duchovných hodnôt
Prvýkrát v posilňovni
Oslava 50. výročia založenia DSS
Púť na Levočskú horu
Puzzle naozaj potešilo
Boli sme v Steel Aréne ...
Fintice
Zriaďovateľ: Prešovský samosprávny kraj
Beseda so spisovateľkou

         Domov sociálnych služieb v Giraltovciach v spolupráci so Spojenou školou v Giraltovciach pri príležitosti mesiaca knihy zorganizoval stretnutie s Magdalénou Pavlišínovou, autorkou peknej rozprávkovej dvojknihy Modrý vlk a Zo zelenej lúky. Keďže pani Pavlišínová je rodáčkou z Giraltoviec, zdalo sa nám prirodzené na besedu pozvať práve ju.


Beseda sa konala 12. marca v zasadačke domova sociálnych služieb. O kultúrny program sa postarali žiaci zo spojenej školy. Prijímatelia sociálnej služby prečítali ukážky z rozprávok, nasledovala beseda o tvorbe knihy a autogramiáda. Beseda bola spojená s prezentáciou výtvarného umenia prostredníctvom výtvarných prác žiakov a prijímateľov.


Vďaka vynikajúcej pripravenosti beseda sa stala živým a neformálnym rozhovorom žiakov a prijímateľov so spisovateľkou. Dôkladne poznali jednotlivé rozprávky, skamarátili sa so všetkými postavičkami z ríše zvierat a rastlín, ktoré sú hlavní hrdinovia jej príbehov a tak otázkam nebolo konca. Pýtali sa na všetko, čo sa týkalo napísania tejto knihy, zvlášť ich zaujímalo, čo je v nej skutočné a kde autorka popustila uzdu svojej fantázie. Dozvedeli sme sa, že skoro každý jeden príbeh mal reálny základ, ktorý autorka buď sama zažila alebo to prežil niekto z jej blízkych príbuzných a ona ho potom rozpracovala podľa vlastných predstáv. Každá jedna rozprávka skrýva v sebe i výchovné poučenie. Námetov k rozhovorom bolo naozaj veľa ... A na záver nechýbalo milé prekvapenie v podobe perníkových medailí.


„To, že som vydala knihu, je pre mňa splnenie dávneho sna, za ktorý ďakujem svojej rodine a najmä svojmu manželovi. Ak by ma on do toho nebol dotlačil, nič by nebolo. Ešte mám tých rozprávok v hlave a už aj v počítači veľmi veľa, verím teda, že kým žijem, určite ešte niečo vyjde. A po dnešnom stretnutí rozmýšľam, že ďalšie rozprávky by mohli byť ilustrované detskými kresbičkami Vašich žiakov a prijímateľov sociálnej služby,“ dodala spisovateľka.


Zároveň touto cestou by sme sa chceli Magdaléne Pavlišínovej úprimne poďakovať za krásne chvíle strávené s ňou, za vytvorenie príjemnej atmosféry na besede, za zaujímavé rozprávanie a v spisovateľskej činnosti jej želáme do ďalších rokov mnoho tvorivých síl a úspechov. (zju)

<< Všetky kategóie
8 spolu položiek
Hlavná stránka
Fotogaléria
Darcovia
Poskytovanie informácií
Kontakt
Úradná tabuľa
Ochrana osobných údajov
OZ SKOROCEL